Projekty Programu Współpracy Interreg Polska – Saksonia 2014-2020

Sprache ändern
Modernizacja dróg wojewódzkich nr 354  na odcinku Turoszów-Sieniawka i nr 352  na odcinku Zatonie-Bogatynia wraz z  ulicą Schrammstraße w Zittau
Modernizacja dróg wojewódzkich nr 354 na odcinku Turoszów-Sieniawka i nr 352 na odcinku Zatonie-Bogatynia wraz z ulicą Schrammstraße w Zittau

Sukcesy projektu

Celem projektu była poprawa jakości dróg, którymi codziennie podróżują tysiące mieszkańców pogranicza oraz turyści odwiedzający atrakcje Dolnego Śląska i Saksonii. W wymiarze przestrzennym priorytetem była trwała, sprawna i spójna infrastruktura w otoczeniu głównych międzynarodowych ciągów komunikacyjnych i miast w pasie przygranicznym. Ze zrealizowanej w przeciągu 4 lat inwestycji korzystają dzisiaj głównie mieszkańcy Zagłębia Turoszowskiego i regionu Zittau.

Po stronie polskiej zmodernizowane zostały dwie bardzo ważne drogi okalające kopalnię węgla brunatnego Turów, łączące jednocześnie Zgorzelec z Bogatynią i Sieniawką. Dzięki temu odciążona została równoległa niemiecka droga federalna nr 99 prowadząca z Görlitz do Zittau. Na odcinku ponad 12 km ważnych dla obszaru przygranicza dróg poprawiono nawierzchnię, wykonano nowe oznakowanie poziome i pionowe oraz wymieniono elementy bezpieczeństwa ruchu.

W Zittau odnowiono jedną z ulic prowadzących od polskiego Porajowa i czeskiego Hrádka nad Nisou w kierunku jeziora Olbersdorfer i Gór Żytawskich.

dsdik.wroc.pl/realizacje/unia/2609.html

Partner wiodący

WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE REPREZENTOWANE PRZEZ DOLNOŚLĄSKĄ SŁUŻBĘ DRÓG I KOLEI WE WROCŁAWIU

Partnerzy projektu

GROSSE KREISSTADT ZITTAU


Budżet kwalifikowalny

10.116.800,00 EUR

Numer Projektu
0014
Rozpoczęcie projektu
01-02-2016
Zakończenie projektu
30-09-2019
Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

5.646.443,24 EUR

Oś priorytetowa
II. Mobilność regionalna
Cel szczegółowy programu
Poprawa jakości połączeń drogowych do przejść granicznych
Kategoria interwencji
034 Inne drogi przebudowane lub zmodernizowane (autostrady, drogi krajowe, regionalne lub lokalne)

Galeria

Lokalizacja projektu