Celem projektu była poprawa jakości dróg, którymi codziennie podróżują tysiące mieszkańców pogranicza oraz turyści odwiedzający atrakcje Dolnego Śląska i Saksonii. W wymiarze przestrzennym priorytetem była trwała, sprawna i spójna infrastruktura w otoczeniu głównych międzynarodowych ciągów komunikacyjnych i miast w pasie przygranicznym. Ze zrealizowanej w przeciągu 4 lat inwestycji korzystają dzisiaj głównie mieszkańcy Zagłębia Turoszowskiego i regionu Zittau.
Po stronie polskiej zmodernizowane zostały dwie bardzo ważne drogi okalające kopalnię węgla brunatnego Turów, łączące jednocześnie Zgorzelec z Bogatynią i Sieniawką. Dzięki temu odciążona została równoległa niemiecka droga federalna nr 99 prowadząca z Görlitz do Zittau. Na odcinku ponad 12 km ważnych dla obszaru przygranicza dróg poprawiono nawierzchnię, wykonano nowe oznakowanie poziome i pionowe oraz wymieniono elementy bezpieczeństwa ruchu.
W Zittau odnowiono jedną z ulic prowadzących od polskiego Porajowa i czeskiego Hrádka nad Nisou w kierunku jeziora Olbersdorfer i Gór Żytawskich.
WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE REPREZENTOWANE PRZEZ DOLNOŚLĄSKĄ SŁUŻBĘ DRÓG I KOLEI WE WROCŁAWIU
GROSSE KREISSTADT ZITTAU